į pradžią turinys susisiekite  
Draugų tribūna
Daugiabučių bendrijos: tenka ieškoti visiems priimtinų sprendimų (2016 03 01 )

„Gyventi šiuolaikiškuose ir tvarkinguose daugiabučiuose norintys šiauliečiai pasiduoda nevilčiai. Daug laisvo laiko turintys pensininkai sudaro bendrijų narių daugumą, tad jaunesnių gyventojų, norinčių vaikų žaidimų aikštelių, informacijos, sąskaitų el. paštu, balsas lyg šuns – į dangų neina. Tokia demokratijos kaina ar, priešingai – bendrijos yra lyg sovietinio mentaliteto žmonių gūžtos?“ – vieno šiauliečio istoriją pasakoja Oksana Laurutytė etaplius.lt publikuotame straipsnyje „Daugiabučių bendrijos – anarchijos gūžtos?“ (visą straipsnį skaitykite čia).
 
Bendrija – tai bendruomenė, kurioje visi turi jaustis gerai
 
Jeigu jūsų name situacija panaši, patarimas būtų – nenuleiskite rankų, ir svarbiausia – bendraukite. Raskite laiko pasikalbėti su kaimynais, paaiškinkite jiems, ko siekiate, kokia iš to bus nauda. Dažniausiai žmonės priešinasi arba lieka abejingi, kai nėra įsigilinę ir neįžvelgia prasmės. Kai mato tikslą, tikrai suranda laiko ateiti ir į susirinkimus.

 

Žinoma, poreikiai ir interesai būna skirtingi ir į juos reikia atsižvelgti. Gal siūlydami statyti vaikų žaidimų aikšteles kartu pasiūlykite pastatyti ir pavėsinę ar suolelius ramesnėje vietoje, gal vyresnius žmones pradžiugintų takeliai  prie įėjimo laiptų vežimėliui su ratukais užsivežti ar dar kas nors. Juk didžiausias gėris ir yra – kai surandi bendrus, visiems priimtinus sprendimus ir kai tie sprendimai suteikia džiaugsmo ir vieniems, ir kitiems.

 

Bendrija – tai bendruomenė, kurioje visi turi jaustis gerai. Suburkite aktyvių pozityvių žmonių branduolį, išsirinkite aktyvų pirmininką ir valdybą, tarkitės su visais namo gyventojais ir gyvenkite geriau.

 

Šaltinis - www.aioi.lt

Iliustracija - pixabay.com.