į pradžią turinys susisiekite  
Draugų tribūna
Daugiabučių namų bendrijų steigėjai sulaukia pagalbos (2015 05 29)

„Žmonės užsiėmę daugybe reikalų, jie neturi laiko gilintis į įstatymus ir nenori gaišti organizavimui, todėl geri norai dažnai ir lieka tik pasikalbėjimais tarpusavyje. Bendrijos iniciatoriams tikrai reikia pagalbos, ir tokią pagalbą mes jiems suteikiame“, – pasakoja visuomeninį projektą „AiOi“ įgyvendinančios Daugiabučių namų savininkų bendrijų paslaugų teikėjų asociacijos pirmininkas Remigijus Nemira.

 

Visuomeninio projekto „AiOi“ specialistai nemokamai pataria bendrijų steigimo klausimais, padeda parengti būtinus dokumentus, išplatinti informaciją visiems butų savininkams, organizuoti ir pravesti steigiamąjį susirinkimą. Į gyventojams rūpimus klausimus atsako konsultantai, teisininkai ir projektą remiančių įmonių įvairių sričių specialistai.

„Perduodami gerąją bendrijų steigimo patirtį mes raginame žmones būti laisvais, savarankiškais ir jaustis tikrais savo namo šeimininkais, paaiškiname, kokių bendrijos turi galimybių sutaupyti mokesčių“, – tvirtina Remigijus Nemira.
 
Jo teigimu, vykdydamos apklausas ir laisvai pasirinkdamos paslaugų teikėjus, bendrijos gali 10-30 proc. sumažinti mokesčius už daugelį paslaugų, pavyzdžiui, už šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą, liftų priežiūrą ir remontą, atliekų išvežimą, buhalterinę apskaitą it kitas.
 
Visuomeninio projekto „AiOi“ partneriai – didžiulę patirtį turinčios, atsakingai verslą mūsų šalyje vykdančios bendrovės: „UAB „Caverion Lietuva“, UAB „Schindler-liftas“, UAB „Skaidri apskaitos sistema“, UAB „VSA Vilnius“. Jos suteikia specialių nuolaidų naujai įsteigtoms bendrijoms, tačiau dalyvavimas projekte „AiOi“ ir naudojimasis nemokamomis paslaugomis neįpareigoja bendrijų būtinai bendradarbiauti su projekto partneriais.
 
Projektas „AiOi“ pradėtas įgyvendinti Vilniuje, ateityje planuojama veiklą išplėsti ir kituose miestuose.

 

 
Nuotraukoje - Daugiabučių namų savininkų bendrijų paslaugų teikėjų asociacijos

pirmininkas Remigijus Nemira (jo asmeninio archyvo nuotrauka).

 

Šaltinis - www.aioi.lt