į pradžią turinys susisiekite  
Draugų tribūna
Laidojimo paslaugų įmonės ragina žvakutes uždegti ne tik ant savo artimojo, bet ir ant neaplankyto kapo (2017 10 31)

Spalio 27-osios vakarą Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos įmonės šalia savo pastatų arba jų viduje uždegė žvakutes, išdėliotas taip, kad jos sudarytų raidę „M“. Akcijos „Memoria“ (išvertus iš lotynų kalbos – „atminimas“) dalyviai tokiu būdu reiškia pagarbą tiems, kuriuos padėjo palydėti į amžino poilsio vietą, taip pat tiems, kurių nebėra ir kurių kapų niekas neaplanko. „Memoria“ žvakutės sužibo 14-oje vietų: Alytuje, Dauguose (Alytaus r.), Druskininkuose, Kaune, Kretingoje, Marijampolėje, Plungėje, Prienuose, Šilutėje, Šakiuose, Telšiuose ir Vilniuje, jos degs iki lapkričio 2 dienos vakaro.

 

 

„Teikdami pagalbą laidojantiems savo artimuosius mes atsižvelgiame į skirtingų tautų papročius ir į kiekvienos šeimos individualius pageidavimus, bet pamatiniai bendruomenių suformuoti laidojimo principai mūsų šalyje išlieka tie patys – pagarba, santūrumas ir pagalba vienas kitam sunkią valandą“, – pasakoja Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos Valdybos pirmininkė, Vilniaus laidojimo rūmų „Ritualas“ vadovė Jolanta Sprainaitienė.

 

Jos teigimu, akcijos „Memoria“ vienas tikslų – palaikyti mirusiųjų pagerbimo tradiciją ir ypač jaunimą paraginti šią tradiciją saugoti, per Vėlines susikaupti ramybėje, prisiminti amžiams išėjusius protėvius, kitus artimuosius ir tėvynei nusipelniusius žmones, o žvakutę uždegti net tik ant savo artimojo, bet ir ant pamiršto arba dėl svarbių priežasčių neaplankyto kapo.

 

„Pagarbos ir atminimo žvakutė tiems, kurių niekas neaplankė, irgi labai svarbi. Tai turėtų reikšti tautos vienybę, geranoriškumą ir atjautą vienas kitam. Mūsų tiek daug išvyko į kitas šalis, mūsų tiek daug liko vienišų...“ – kalba Jolanta Sprainaitienė.

 

Asociacijos pirmininkė tikisi, kad akcija „Memoria“ taps tradicine ir kad kitąmet prie jos prisijungs dar daugiau su laidojimo paslaugomis susijusių įmonių.

 

Be to, kad degina „Memoria“ žvakutes prie savo pastatų ar jų viduje, Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos įmonės organizuoja savo darbuotojų išvykas į kapines tam, kad uždegtų žvakutes ant valstybės lėšomis palaidotų vienišų asmenų kapų.

 

Akcijoje "Memoria" dalyvauja: 

UAB "Tela"

UAB Vilniaus laidojimo rūmai "Ritualas"

UAB "Lakrima"

UAB "Beinoro gralis"

UAB "Šilutės modemas"

UAB "Sustojęs laikas"

UAB "Kopainė"

UAB "Šakių laidotuvių namai"

UAB "Okona"

UAB "Rimtis"

UAB "Alytaus skausmo užuovėja"

UAB "Prienų skausmo užuovėja"

UAB „Užuojauta“