į pradžią turinys susisiekite  
Draugų tribūna
Net ir vienas lauke - karys (2015 06 08)

Per mažai įgaliojimų turi paprastas gyventojas
 
„Iš pradžių mėginau išjudinti mūsų namą prižiūrinčią bendrovę, bet niekas tada į mane rimtai nežiūrėjo – nei namo gyventojai, nei administratorius, nes pernelyg mažai įgaliojimų turi paprastas gyventojas. Viena kaimynė tada, pamenu, man sakė: „Nei tu daryk čia ką nors, nei čia kas pasikeis. Aš daug metų bandžiau pakeisti šią tvarką, bet nieko nepešiau, tik sveikatą susigadinau“. Va, tada ir kilo mintis įsteigti bendriją“, – patirtimi dalijosi V.Mokinas.

 

Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo tik pirmas mažas žingsnis kovoje dėl geresnių namo priežiūros sąlygų. Net dvejų metų prireikė tam, kad kaimynai imtų pasitikėti neseniai į namą įsikrausčiusiu jaunuoliu – tik tuomet, surinkęs reikiamą kiekį parašų, Valerijus gavo, kaip pats vadina, „garbingas gyventojų įgaliotojo atstovo pareigas“.
 
Žadino kaimynus iš letargo miego
 
„Nepuoliau stačia galva organizuoti bendrijos steigiamojo susirinkimo. Pirmiausiai reikėjo žmonėms išaiškinti, kam to reikia, kodėl bus geriau. Tapęs atstovu, nuolat raginau paskirtąjį namo administratorių atlikti vienus ar kitus darbus, bendraudamas geriau su visais susipažinau. Na, ir tuo pačiu žadinau kaimynus iš letargo miego, raginau, kad patys imtųsi atsakomybės ir po truputėlį tvarkytų savo namą“, – nueitą kelią pasakojo vilnietis.

 

Bendraudamas su gretimo namo kaimynais Valerijus iš jų patirties mokėsi, kokių klaidų nedaryti steigiant bendriją, o nemokamų teisinių konsultacijų ir konkrečios pagalbos sulaukė kreipęsis į Daugiabučių namų savininkų paslaugų teikėjų asociaciją.

 

Prieš vieną svarbiausių momentų – bendrijos steigiamąjį susirinkimą, Valerijus kruopščiai atliko namų darbus. Butų savininkai kelis kartus buvo kviečiami į informacinius susirinkimus, kuriuose buvo diskutuojama bendrijos steigimo, valdymo temomis, atsakinėjama į rūpimus klausimus. Galiausiai gyventojams abejonių nebeliko – bendrijai jie ištarė „taip“.
 
Atsispyrė administratoriaus spaudimui

 
Tiesa, prieš rengiant lemiamą susirinkimą, nebuvo apsieita ir be namą administruojančios įmonės įsikišimo. Kelios dienos prieš namui svarbų įvykį paskirtojo administratoriaus atstovai patys surengė susirinkimą, mėgindami palenkti į savo pusę jų darbu nepatenkintus gyventojus. 

 

„Namo administratoriaus tuo metu surengtą akciją vadinu kontragitacija. Jos metu įmonės atstovas kalbėjo, kokie jie geri ir kaip viskuo rūpinasi. Net mane apkaltino, jog steigdamas bendriją siekiu asmeninės naudos. Na, bet galiausiai nieko jie nepešė, dabar mes patys rūpinsimės savo namu ir darysime tai daug geriau. Dar ir sutaupysime įvairių mokesčių“, – įsitikinęs naujai įsteigtos bendrijos pirmininkas. 
 
Taupė nuo pat pradžių
 
„Sunkus trejų metų darbas nenuėjo veltui – steigiamajame susirinkime dalyvavo daugiau nei pusė savininkų. Tai yra labai šaunu, nes namas yra dvylikos aukštų ir jame – daugiau nei 100 butų“, – rezultatu džiaugėsi V. Mokinas.

 

Išrinktas būti bendrijos pirmininku Valerijus pirmiausiai pasirūpino, kad nereikėtų patiems mokėti už bendrijos registravimą ir kad pigiau kainuotų kai kurios komunalinės paslaugos – šią naudą jis užsitikrino dalyvaudamas projekte „AiOi“.
 
"Ego sum" archyvo nuotraukoje -

daugiabučio namo bendrijos pirmininkas Valerijus Mokinas

Šaltinis - www.aioi.lt