Draugų tribūna
|
2015 m. rugsėjo mėnesį žurnale „Nature“ paskelbtame tyrime buvo pateikti atnaujinti duomenys apie Žemėje augančių medžių kiekį ir tankumą. Nustatyta, kad kiekvienais metais daugiau nei 15 mlrd. medžių prarandama dėl miškų naikinimo ir kitokių veiksnių, pavyzdžiui, dėl gaisro ar dėl to, kad buvo pakeista žemės naudojimo paskirtis. Nuo žmonių civilizacijos pradžios visame pasaulyje netekome 46% medžių.
Dr. Thomaso Crowtherio (Jeilio universiteto Miškų ir aplinkos mokykla) vadovaujama mokslininkų komanda senesnius palydovų duomenis įvertino naudodami daugiau nei 400 tūkst. faktinių duomenų apie medžių tankumą ir sudarė pirmą išsamų pasaulio medžių žemėlapį.
Crowtheris sako, kad šis žemėlapis iš esmės pakeitė mūsų supratimą apie Žemės ekosistemas, jį sudarius mes sužinojome apie miškų paplitimą, vertinant ir medžių kiekį.
Atogrąžų ir subtropikų miškuose auga 1,39 trilijono medžių, vidutinio klimato regionuose – 610 mlrd., o šiauriniuose, borealiniuose regionuose – 740 mlrd. medžių.
Crowtherio teigimu, neturint pradinių duomenų apie medžių kiekį sunku nustatyti siektinus tikslus ir planuoti projektus miškams išsaugoti.
Jameso Cooko universiteto biologo Billo Laurance'o manymu, tyrimo rezultatai ir stebina ir kelia nerimą.
"Nuostabu, kad mūsų planetoje auga tiek daug medžių, tačiau neramu dėl to, kad mes taip greitai juos prarandame," – sako jis.
Šaltinis - www.musu-girios.lt
Nuotraukos - pixabay.com
Visą originalų pranešimą skaitykite interneto svetainėje "The Conversation".