į pradžią turinys susisiekite  
Draugų tribūna
Vilniaus laidojimo rūmai papildė savo pavadinimą žodžiu "Ritualas"(2015 10 08)

„Paslaugų pobūdis mus įpareigoja būti šiek tiek konservatyviais. Mes saugome istorinį ir architektūrinį palikimą, kurį perėmėme, gerbiame kiekvieną tikėjimą, puoselėjame ritualinius laidojimo papročius ir tradicijas, tačiau niekas nestovi vietoje – keičiamės ir mes. Per pastaruosius trejus metus atnaujinome ne tik savo materialinę bazę, bet ir verslo filosofiją“, – sako Jolanta Sprainaitienė.

 

Jos teigimu, investavusi į rūmais vadinamo pastato išorės ir vidaus interjero atnaujinimą, automobilių parką ir paslaugų plėtrą, bendrovė sutelkė dėmesį ne į greitą finansinę grąžą, bet į aptarnavimą ir bendravimą su visuomene.

      
„Siekiame, kad žmonės pirmiausiai mus matytų kaip nuoširdžius patarėjus. Mums galima paskambinti bet kuriuo paros metu, pasikalbėti apie iškilusius rūpesčius ir gauti patarimų – sunkiu netekties momentu tokios pagalbos tikrai reikia“, – tvirtina „Ritualo“ vadovė.


Bendrovės specialistai yra apmokyti bendrauti su nelaimę išgyvenančiais žmonėmis, išmano įstatymus ir apeigas. Jie kiekvienam geranoriškai paaiškina, kaip sutvarkyti būtinus dokumentus, kaip pasiruošti ir išlydėti išėjusiuosius, suteikia informaciją apie valstybės skiriamas pašalpas ir kitus aktualius dalykus. Pageidaujantiems pasiūlo pargabenimo, šarvojimo ir kitas paslaugas.


Jolanta Sprainaitienė pabrėžia, kad išskirtinė aplinka, didžiulė patirtis ir dėmesys aptarnavimui nereiškia, kad „Ritualo“ paslaugų kainos yra aukštesnės už nusistovėjusias rinkoje. Vilniaus laidojimo rūmuose vienodai pagarbiai išlydimi ir aukšti pareigūnai, ir žinomi visuomenė sveikėjai, ir paprasti žmonės.


„Mes, kaip ir jūs, branginame gyvenimą ir savo artimuosius ir raginame visus saugoti sveikatą, būti geranoriškais ir padėti vienas kitam. O žmogų ir pasitikti šiame pasaulyje, ir išlydėti dera pagarbiai“, – sako Vilniaus laidojimo rūmų „Ritualas“ direktorė.
 

Vilniaus laidojimo rūmai sostinės Olandų gatvėje veikia nuo 1975 metų. Pagal architekto Česlovo Mazuro projektą pastatytame 4300 kvadratinių metrų pastate yra 12 šarvojimo salių, veikia laidojimo reikmenų parduotuvė, vežimo paslaugoms skirta 10 automobilių. 2013 metais buvo renovuotas pirmojo korpuso fasadas ir trys šarvojimo salės, 2014-aisiais atnaujinta parduotuvė, 2015 metais – dar trys šarvojimo salės. Vilniaus laidojimo rūmuose „Ritualas“ šiuo metu dirba 58 darbuotojai.

 

Šaltinis - www.vlr.lt

AB Vilniaus laidojimo rūmų "Ritualas" archyvo nuotrauka