į pradžią turinys susisiekite  
Straipsniai
ATNAUJINTA DIDŽIAUSIA LIETUVOJE ŠARVOJIMO SALĖ (2017 06 16)

„Tvarkinga šiuolaikinė aplinka – tai ne tik saugumo, patogumo, bet ir pagarbos ženklas. Investuodami į  pastatų išorės ir interjero remontą mes suteikiame žmonėms galimybę pagarbiai atsisveikinti su amžiams išėjusiais artimaisiais“, – sako Jolanta Sprainaitienė.


Jos teigimu, remonto darbai didžiojoje salėje buvo vykdomi ypač dėmesingai, konsultuojantis su profesionalais ir stengiantis nepakeisti pirminės dizaino koncepcijos.


6-ojoje salėje atnaujintos marmurinės dekoracijos, perdažytos sienos, pakeisti kėdžių apmušalai, pagerinta šildymo sistema. Salė tapo šviesesnė, šiltesnė, jaukesnė. Puikia akustika išsiskiriančioje patalpoje yra balkonas, iš kurio giedorių balsai, smuiko, kanklių ar kitų instrumentų garsai puikiai  pasklinda erdvėje.


6 metrų aukščio freska kaip seniau, taip ir dabar yra didžiosios salės puošmena, tačiau ne pirmą kartą čia atėję lankytojai pastebės ir naują užrašą ant specialiai tam įrengtos sienelės – prasmingą ištrauką iš poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraščio:

 

Sau į kelią neėmiau aš nieko,
Viskas Jums, brangieji mano, lieka... 
Žemė, kvepianti medum ir gėlėmis, 
Ir dangus, nusėtas žvaigždėmis. 


Kiekviena Vilniaus laidojimo rūmų „Ritualas“ šarvojimo salė skiriasi dydžiu ir interjero stilistika, prie jų visų yra įrengti poilsio kambariai. Salių atnaujinimo darbai tęsiami.

 

Gintarė Janiškienė.

Straipsnis parengtas bendradarbiauajnt su Vilniaus laidojimo rūmais "Ritualas" (VLR).

Nuotrauka - iš VLR archyvo.